Zgrupowanie w Chorwacji


Tomasz Jajonek - Zgrupowanie Chorwacja by Virtualtrener

Tomasz Jajonek - Zgrupowanie Chorwacja by Virtualtrener

Aktualnie przebywam na zgrupowaniu w Chorwackiej miejscowości Porec leżącej na półwyspie Istria gdzie przygotowuję się do sezonu kolarskiego wraz z ekipą Twomark Specialized Endura Team.

Jeśli chodzi o warunki terenowe to jest tu wszystko czego w tym czasie kolarzowi potrzeba czyli są tereny płaskie do budowania bazy tlenowej jak również całkiem spore równe podjazdy między innymi mój faworyt niedaleko miejscowości Motovun który zajmuje ponad 20 minut na progu LT 😉 Ale też jest kilka można powiedzieć ścian na których tylne koło przy kasecie 25 z wpadało w poślizg.  W tym czasie panują tu temperatury między 10 – 15 stopni, czasami pada deszcz ale za to brak śniegu a co za tym idzie soli na drogach daje komfortowe warunki do jazdy na szosie.

Warto również wspomnieć o bardzo dobrej jakości asfalcie i przyjaznym kierowcom a z tym u nas jak wiadomo ciężko. Mój trening głównie polega na „wykręceniu” kilometrów czyli treningi tlenowe w granicach 5-6 godzin poprzeplatane mocniejszymi jednostkami siłowymi.

Zgrupowanie mamy zaplanowane na 10 dni między 18 a 28 lutego czyli wg mnie optymalny czas żeby można było porządnie potrenować a jest to dobra alternatywa spędzenia ferii zimowych dla osób poważniej myślących o nadchodzącym sezonie kolarskim ale myślę, że nie tylko.

A na koniec kilka ciekawych statystyk:

  • przejechany dystans 1100 km
  • czas treningu 41 godzin
  • przewyższenia ponad 11 000 m
Reklamy

One response to “Zgrupowanie w Chorwacji

  1. Pingback: 2010 in review « Virtualtrainer Official Blog

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s