Dlaczego daktyle?


Świeże daktyle (niestety w naszym rejonie rzadko dostępne:)) posiadają dużą wartość energetyczną. Wartość ta jest większa niż w tej samej ilości mięsa wołowego, kurczaka, chleba czy ryżu.

Daktyle- źródło cukrów prostych


Daktyle są bogate w cukry proste (73 g /100 g), które nie wymagają procesu trawienia, lecz od razu zostają wchłonięte przez organizm. Są doskonałym źródłem energii dla sportowców przed i po treningu. Ponadto uzupełniają niedobory glikogenu w wątrobie i mięśniach. Zawierają duże ilości potasu dlatego ich spożycie  jest wskazane po ciężkich wysiłkach oraz przy intensywnym poceniu się.

Daktyle zaleca się także przy schorzeniach serca i naczyń krwionośnych oraz zapaleniu gardła. Ze względu na to że nie zawierają cholesterolu i mają niewielkie ilości tłuszczu, są dobrym źródłem energii dla osób odchudzających się a w szczególności uprawiających sport.  Zawierają duże ilości związków biologicznie czynnych, które mają wpływ na poprawę urody.

My niestety musimy korzystać z daktyli suszonych, które polecam jako „przekąski ” w trakcie lub po treningu.

100 g Daktyli suszonych to – 316 kcal
witaminy :
C (5 mg), B1 (0,09 mg), B2 (0,10 mg), P (0,50 mg), B6 (śladowe ilości), A (0,05 mg), PP (2,20 mg ).

oraz:
wapń (59 mg), sód (1 mg), potas (79 mg), magnez (58 mg), żelazo (3 mg), miedź (0,28 mg), cynk (0,30 mg), fosfor (63 mg).

Reklamy

3 responses to “Dlaczego daktyle?

  1. My niestety musimy korzystać z daktyli suszonych
    I tu się nie zgodzę 🙂 W zeszłym tygodniu moja żona kupiła mi świeże daktyle w warzywnym na osiedlu 🙂 Cena 14 zł za paczkę (całkiem spora – ponad 0.5kg) ŚWIEŻUTKICH i mięciutkich daktyli prosto z Iranu. Po rozpakowaniu można je trzymać w lodówce przez dłuższy czas.
    Żeby było jeszcze lepiej to wczoraj kupiłem batony daktylowe w Marks & Spencer. Na treningu sprawdzają się rewelacyjnie.

    Aha znalazłem też sklep http://www.ekosklep.com.pl/daktyle-swieze-450g-p-359.html który sprzedaje świeże daktyle.

    • To jest bardzo dobra wiadomość dla ludzi uprawiających sporty wytrzymałościowo-siłowe. Nie ocenione działanie daktyli podczas wysiłku trzeba sprawdzić samemu ale widzę, że niektórym już nie trzeba zachwalać tego produktu.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s